Videoendoskopy

Videoendoskopy

Technické endoskopy a videoendoskopy - boroskopy, resp. v niektorej terminológii aj fibroskopy sú prístroje určené pre optické prezeranie miest, ktoré nie je možné prezrieť iným spôsobom. Ide o štrbiny a dutiny, respektíve iné priestory, ktoré nie je možné vidieť. Prístroje sú vybavené pevným alebo ohybným - flexibilným optickým káblom s optickou sondou. Optokábel môže mať hrúbku od 4 mm do 15 mm podľa typu a dľžku od 1m do 10 m a v niektorých prevedeniach aj 20 metrov a viac - fibroskopy pre prezeranie potrubia, komínov a pod... Prijímače optického signálu sú schopné signál premeniť na obraz na displeji a obraz alebo video aj uložiť na pamäťovú kartu, resp.je možné záznam prenášať na PC alebo TV, v niektorých prípadoch aj ON-LINE. Káblová sonda môže byť pevná alebo ohybná, resp. otočná. Niektoré typy endoskopov - fibroskopov sú vybavené "wireless - bezdrôtovým" prenosom obrazu medzi sondou a rukoväťou pre lepšiu prácu v stiesnených priestoroch.

 

 


Videokábel 5,5 / 1000 mm - priamy pohľad HAZET

Videokábel s priemerom 5,5 mmOptická sonda umožňuje priamy pohľadPre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je predná časť sondy doplnená LED prisvietením. Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke. LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Dľžka     : 1000 mmOptické vlákna kábla sú chránené len PVC obalom vďaka čomu má kábel nižšiu mechanickú odolnosť ako káble s kovovým pancierovaním ( HA4812 N-1F). Je volne ohybný bez zachovania tvaru ohybu. Príslušenstvo k videoendoskopu HAZET typ HA4812-10/4Salebo aj k iným typom konzolových videoendoskopov ( to je však potreb..

na dopyt
384,00 € 320,00 € bez DPH

Videokábel 4,9 / 2000 mm - priamy + bočný pohľad SWITCH HAZET

Videokábel s priemerom 4,9 mmOptická sonda umožňuje  priamy + bočný pohľad 90oPre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová a bočná časť sondy doplnená LED prisvietením. Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke. LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla. Celková dľžka: 2000 mm Hĺbka ostrosti: 10 - 60 mmTeplotný rozsah: 0 °- 55°CRozlíšenie optiky: 325 (H) x 250 (V)  76800 pxZorný uhol: horizontálne 46 °, vertikálne: 34 °, uhlopriečka: 56 °Videokábel pozostáva z dvoch častí rovnakej dĺžky rozdelených prepínačom pohľadov. Od zobrazovacej jednotky k ..

do 3 - 10 dní
510,00 € 425,00 € bez DPH

Videokábel 4,5 / 1000 mm - otočná sonda 180º HAZET

Videokábel o priemeru 4,5 mm s otáčivou hlavicou sondy, ktorá je ovládaná na prídavnej rukoväti videokábla. Sonda sa otáčí o 180º a tým umožňuje skutečný spätný pohľad na ventily vo valci a vidieť tak celý priestor komplexne. Pre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením. Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke. LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla. ​Dľžka : 1000 mmHlava kamery má dĺžku len 11 mm a polomer otáčania len 35 mm. Tým je možné najmä v úzkych priestoroch (vo valcoch a iných dutinách) sondu otáčať do protismeru Prís..

na dopyt
852,00 € 710,00 € bez DPH

Videokábel 3,9 / 1000 mm - priamy pohľad HAZET

Videokábel s priemerom 3,9 mmOptická sonda umožňuje priamy pohľadPre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je predná časť sondy doplnená LED prisvietením. Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke. LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla. Dľžka     : 1000 mmOptické vlákna kábla sú chránené kovovým "pancierovaním" vďaka čomu má kábel primeranú mechanickú odolnosť a zároveň je ohybný so zachovaním tvaru ohybu. Tým je možné kábel "vytvarovať" ak je to potrebné. Príslušenstvo k videoendoskopu HAZET typ HA4812-10/4S alebo aj k iným typom konzolových videoendoskopov (..

do 3 - 10 dní
420,00 € 350,00 € bez DPH

Videokábel 3,9 / 1000 mm - bočný pohľad HAZET

Videokábel s priemerom 3,9 mmOptická sonda umožňuje bočný pohľad 90oPre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením. Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke. LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Dľžka     : 1000 mm Optické vlákna kábla sú chránené kovovým "pancierovaním" vďaka čomu má kábel primeranú mechanickú odolnosť a zároveň je ohybný so zachovaním tvaru ohybu. Tým je možné kábel "vytvarovať" ak je to potrebné.Príslušenstvo k videoendoskopu HAZET typ HA4812-10/4Salebo aj k iným typom konzolových videoendoskopo..

na dopyt
432,00 € 360,00 € bez DPH

Videoendoskop 4,9 / 2000 mm Switch HAZET

Profesionálny, vysoko sofistikovaný, priemyseľný videoendoskop HAZET  v sebe spája všetky užitočné funkcie, ktoré sú potrebné pre pohľady na miesta, ktoré nie je možné vidieť inou zobrazovacou technikou. Okrem špičkových  technických vlastností je možné obraz na monitore otáčať a meniť intenzitu osvetlenia, pričom osvetlovacie led-diódy nesvietia priamo, ale v istom uhle tak, aby sa eliminoval odraz svetla do optiky sondy. S pomocou príslušenstva - flexibilných videokáblov je možné preniknúť aj do malých otvorov (priemer 4 mm) alebo získať aj bočné pohľady bez použitia prídavných zrkadielok ako aj použitie kábla s vychylovaciou hlavou sondy v rozsahu 2 x 150º - 2D v hor..

do 3 - 10 dní
630,00 € 525,00 € bez DPH

Videoendoskop 4,5 / 1000 mm s otočnou sondou o 180º HAZET

Profesionálny, vysoko sofistikovaný, priemyseľný videoendoskop HAZET  v sebe spája všetky užitočné funkcie, ktoré sú potrebné pre pohľady na miesta, ktoré nie je možné vidieť inou zobrazovacou technikou.Okrem špičkových  technických vlastností je možné obraz na monitore otáčať a meniť intenzitu osvetlenia, pričom osvetlovacie led-diódy nesvietia priamo, ale v istom uhle tak, aby sa eliminoval odraz svetla do optiky sondy.Videoendoskop je vybavený optickým káblom s otočnou sondou o 180o , čo umožňuje pozerať celý priestor okolo sondy v plnom rozsahu. Ideálne napríklad pri kontrole opotrebenia ventilov a priľahlých častí zvnútra valcaNiektoré základné funkcie je možné ovládať na..

do 3 - 10 dní
1 092,00 € 910,00 € bez DPH

Videoendoskop - boroskop 4,9 / 2000 mm / priamy-bočný pohľad

Technický videoendoskop typovej rady F je určený k prezeraniu skrytých miest v dutinách a priestoroch, ktoré nie sú dostupné pre iné optické zariadenia. Obraz je prenášaný prostredníctvom mikrokamery a optického kábla na LCD obrazovku v rukoväti prístroja.  Prístroj umožňuje statický (JPEG) aj dynamický záznam (MPEG) obrazu. Prístroj je vhodný najmä pre diagnostické účely v rôznych priemyselných odvetviach, najmä v autoopravárenstve, skúšobníctve, a pod Uvedený prístroj má naviac prepínač pohľadov, čo umožňuje získať jedným káblom o priemere 4,9 mm dva pohľady - priamy a bočný . Prepínač je umiestnený približne v polovičke káblového vývodu. Technické parametre: Dĺžka ..

do 3 - 10 dní
540,00 € 450,00 € bez DPH