Videoendoskopy

Videoendoskopy

Technické endoskopy a videoendoskopy - boroskopy, resp. v niektorej terminológii aj fibroskopy sú prístroje určené pre optické prezeranie miest, ktoré nie je možné prezrieť iným spôsobom. Ide o štrbiny a dutiny, respektíve iné priestory, ktoré nie je možné vidieť. Prístroje sú vybavené pevným alebo ohybným - flexibilným optickým káblom s optickou sondou. Optokábel môže mať hrúbku od 4 mm do 15 mm podľa typu a dľžku od 1m do 10 m a v niektorých prevedeniach aj 20 metrov a viac - fibroskopy pre prezeranie potrubia, komínov a pod... Prijímače optického signálu sú schopné signál premeniť na obraz na displeji a obraz alebo video aj uložiť na pamäťovú kartu, resp.je možné záznam prenášať na PC alebo TV, v niektorých prípadoch aj ON-LINE. Káblová sonda môže byť pevná alebo ohybná, resp. otočná. Niektoré typy endoskopov - fibroskopov sú vybavené "wireless - bezdrôtovým" prenosom obrazu medzi sondou a rukoväťou pre lepšiu prácu v stiesnených priestoroch.

 

 


Videokábel Ø5,5mm 1000mm-priamy pohľad HAZET

Videokábel s priemerom 5,5 mm a dĺžkou 1000 mm.Optická sonda umožňuje priamy pohľad.Pre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením.Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke.LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Optické vlákna kábla sú chránené len PVC obalom, vďaka čomu má kábel  nižšiu mechanickú odoľnosť ako káble s kovovým pancierovaním (HA4812 N-1F) . Je voľne ohybný bez zachovania tvaru ohybu. Príslušenstvo k videoendoskopu HAZET typ HA4812-10/4S alebo aj k iným typom konzolových videoendoskopov (to je však potrebné konzul..

do 3 - 10 dní
384,00 € 320,00 € bez DPH

Videokábel Ø4,9mm 2000mm-priamy a bočný pohľad SWITCH HAZET

Videokábel s priemerom 4,9 mm a dĺžkou 2000 mm.Optická sonda umožňuje priamy a bočný pohľad 90°.Pre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením.Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke.LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Videokábel pozostáva z dvoch častí rovnakej dĺžky rozdelených prepínačom pohľadov.Od zobrazovacej jednotky k prepínaču je kábel plne ohybný (PVC ochrana) a pracovná časť má kovové "pancierovanie", ktoré je možné tvarovať.Technické parametre:- hĺbka ostrosti 10 - 60 mm- teplotný rozsah 0°C - 55°C- rozlíšenie optiky 325 (H) x 250 ..

do 3 - 10 dní
510,00 € 425,00 € bez DPH

Videokábel Ø4,5mm 1000mm-otočná sonda 180º HAZET

Videokábel priemeru 4,5 mm a dĺžky 1000 mm s otočnou hlavicou sondy, ktorá je ovládaná na prídavnej rukoväti videokábla.Sonda sa otáča o 180° a tým umožňuje skutočný spätný pohľad na ventily vo valci a pohľad na celý priestor komplexne. Pre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením.Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke.LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Hlava kamery má dĺžku len 11 mm a polomer otáčania len 35 mm.Tým je možné najmä v úzkych priestoroch (vo valcoch a iných dutinách) sondu otáčať do protismeru.Príslušenstvo k ..

na dopyt
852,00 € 710,00 € bez DPH

Videokábel Ø3,9mm 1000mm-priamy pohľad HAZET

Videokábel s priemerom 3,9 mm a dĺžkou 1000 mm.Optická sonda umožňuje priamy pohľad.Pre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením.Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke.LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Optické vlákna kábla sú chránené kovovým "pancierovaním", vďaka čomu má kábel primeranú mechanickú odolnosť a zároveň je ohybný so zachovaním tvaru ohybu.Tým je možné kábel "vytvarovať" podľa potreby.Príslušenstvo k videoendoskopu HAZET typ HA4812-10/4S alebo aj k iným typom konzolových videoendoskopov (to je však potrebné konzultovať ..

do 3 - 10 dní
420,00 € 350,00 € bez DPH

Videokábel Ø3,9 1000mm-bočný pohľad HAZET

Videokábel s priemerom 3,9 mm a dĺžkou 1000 mm.Optická sonda umožňuje bočný pohľad 90°.Pre zvýšenie ostrosti obrazu v neprístupných a tmavých priestoroch je koncová časť sondy doplnená LED prisvietením.Intenzita prisvietenia sa ovláda na zobrazovacej jednotke.LED diódy sú umiestnené tak, aby sa eliminoval spätný odraz svetelných lúčov do zrkadla optiky kábla.Optické vlákna kábla sú chránené kovovým "pancierovaním", vďaka čomu má kábel primeranú mechanickú odolnosť a zároveň je ohybný so zachovaním tvaru ohybu.Tým je možné kábel "vytvarovať" podľa potreby.Príslušenstvo k videoendoskopu HAZET typ HA4812-10/4S alebo aj k iným typom konzolových videoendoskopov (to je však potrebné..

do 3 - 10 dní
432,00 € 360,00 € bez DPH

Videoendoskop-boroskop Ø4,9mm L2000mm- priamy a bočný pohľad

Technický videoendoskop typovej rady F je určený k prezeraniu skrytých miest v dutinách a priestoroch,ktoré nie sú dostupné pre iné optické zariadenia.Obraz je prenášaný prostredníctvom mikrokamery a optického kábla na LCD obrazovku v rukoväti prístroja. Prístroj umožňuje statický (JPEG) aj dynamický záznam (MPEG) obrazu.Prístroj je vhodný najmä pre diagnostické účely v rôznych priemyselných odvetviach, v autoopravárenstve, skúšobníctve.Uvedený prístroj má naviac prepínač pohľadov, čo umožňuje získať jedným káblom priemeru 4,9 mm dva pohľady - priamy a bočný.Prepínač je umiestnený približne v polovičke káblového vývodu.Technické parametre:- dĺžka optického kábla 2000 mm- dĺžka..

do 3 - 10 dní
540,00 € 450,00 € bez DPH

Videoendoskop Ø4,9mm L2000mm Switch HAZET

Profesionálny, vysoko sofistikovaný, priemyselný videoendoskop HAZET v sebe spája všetky užitočné funkcie, ktoré sú potrebné pre pohľady na miesta, ktoré nie je možné vidieť inou zobrazovacou technikou.Okrem špičkových  technických vlastností je možné obraz na monitore otáčať a meniť intenzitu osvetlenia, pričom osvetľovacie led-diódy nesvietia priamo, ale v danom uhle tak, aby sa eliminoval odraz svetla do optiky sondy.S pomocou príslušenstva - flexibilných videokáblov - je možné preniknúť aj do malých otvorov (priemeru 4 mm) alebo získať bočné pohľady bez použitia prídavných zrkadielok ako aj použitie kábla s vychyľovacou hlavou sondy v rozsahu 2 x 150º - 2D v horizontálnej/vertikálne..

do 3 - 10 dní
630,00 € 525,00 € bez DPH

Videoendoskop Ø4,5mm L1000mm s otočnou sondou o 180º HAZET

Profesionálny, vysoko sofistikovaný, priemyselný videoendoskop HAZET v sebe spája všetky užitočné funkcie, ktoré sú potrebné pre pohľady na miesta, ktoré nie je možné vidieť inou zobrazovacou technikou.Okrem špičkových  technických vlastností je možné obraz na monitore otáčať a meniť intenzitu osvetlenia, pričom osvetľovacie led-diódy nesvietia priamo, ale v danom uhle tak, aby sa eliminoval odraz svetla do optiky sondy.Videoendoskop je vybavený optickým káblom s otočnou sondou o 180°, čo umožňuje pozerať celý priestor okolo sondy v plnom rozsahu.Ideálne napríklad pri kontrole opotrebenia ventilov a priľahlých častí zvnútra valca.Niektoré základné funkcie je možné ovládať na rukoväti vi..

do 3 - 10 dní
1 092,00 € 910,00 € bez DPH